Çərşənbə axşamı , 15 İyun 2021
Home » Manşet » Міжнародне партнерство Харкова й Азербайджанської Республіки розширюється

Міжнародне партнерство Харкова й Азербайджанської Республіки розширюється

Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ельміра Ахундова побувала в Харкові. В ході робочої поїздки пані Посла була підписана Двостороння заява.

received_470635217334973

1 червня Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов і Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ельміра Ахундова підписали Двосторонню заяву Харківської міської ради та Посольства Азербайджанської Республіки в Україні, яка передбачає розширення співпраці в галузі культури, освіти, науки, охорони здоров’я та інших сфер суспільного життя. На підписанні був присутній Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків Афган Салманов.

received_388818979071407

Одним із головних пунктів документа є встановлення в Харкові пам’ятника всесвітньо відомому філософу, класику азербайджанської поезії, поетові середньовічного Сходу Нізамі Гянджеві, якого у світі знають як Нізамі.

received_1457151084641929

Ігор Терехов у процесі спілкування з Ельмірою Ахундовою та Афганом Салмановим розповів наскільки активні, дієві азербайджанці Харкова в громадському житті міста, тож встановлення пам’ятника авторства народного художника України, відомого скульптора, азербайджанця Катіба Мамедова — тому підтвердження, а ще й має символічно-історичне значення.

received_634509941274527

«Час іде, але є люди, вписані у світову історію золотими літерами. До них належить Нізамі — мислитель світового масштабу. Відкриття цього пам’ятника стане знаковою подією не тільки для міста, але й для України», — наголосив Секретар Харківської міської ради. За його словами, пам’ятник вже практично готовий і до 1 вересня буде встановлений у сквері біля Українського державного університету залізничного транспорту.

received_315980883515946

У відповідному слові Повноважний і Надзвичайний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ельміра Ахундова зазначила, що Харків зберіг велич столичного міста, тож найближчим часом будуть встановлені офіційні партнерські відносини з одним із головних міст Азербайджанської Республіки.

Check Also

QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Agentliyi həlak olan jurnalistlərlə bağlı bəyanat qəbul edib

Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin Müşahidə Şurası Kəlbəcərə ezam olunmuş KİV nümayəndələrinin və …