Bazar , 11 İyun 2023

“Mənə FETO-çu deməkdənsə keçmişinizə və cocuqlarınızın harada təhsil almasına baxın…”

“Palmali” Şirkətlər qrupunun sahibi Mübariz Mənsimov sosial şəbəkə hesabı ilə onu casusluqda suçlayanların ünvanına sərt ifadələr işlədib.
İş adamının sözügedən statusunu təqdim edirik:
“Sevgili Arkadaslarım, yurttaşlarim beni sevenler, namuslu bacı ve kardeslerim. Bu konuşmayı yapmak zorundayım.Bana karşı çok çirkin bir oyun kuruluyor. Beni terörle, FETÖ terör örgütü ile ilişkide ve casuslukda yalandan ittiham ederek üzerime suç atmak istiyorlar. Bunu yapanlarda bir grup kendi çıkarlarını gözetliyenlerdir.
Bildiğiniz kimi men haklarımı savunmak üçün ali mahkemelere baş vurmuşum. Bu hukuk savaşını kaybedecek ve bu günün artık yakın olduğunu gören özel ve devlet şirketleri iyice hırçınlaşmaya başladı. İnsan hırçınlaştıkça gözü ve mantığı kör olur ve peş peşe hatalar yapar. Hukuku, adaletsizliği parayla almaya kalkıyorlar. Parayla! Benim eski satılmış çalışanlarımı, bazı hakimleri, devlet adamlarını satılan mal gibi almışlar. Onlar da mal gibi paranın kulu olmuş, ne şeref kalmış ne de namus. Hırsızlar, hainler ve FETÖ-cular bitarfda kalmış, bunlar beni akılalmaz şeylerle suçluyorlar. Tüm bunlara gülüb geçiyorum,bir zamanlar o hocanın peşinde koşanlar şimdi bana saçma,akıl almaz iftiralarla geliyorlar. Bunların hepsi yalan tümü uydurmadır və bunları çok kolaylıkla ispat etmek hiçde zor değil. Onlar bunu etdi ve bir gün bunun cezasını çekecekler. Allahın adaleti kılınc gibi keskindir. Zavallılar, bunu bir türlü anlamadınız, sizin sahipleriniz yarın sizi de satacak! Beni en çok üzeni söyleyim, bu satılmışların içinde benim hemşerilerim var. Azerbaycan Türkleri. Beni düşman mı zannettiniz? Ben düşman değilim! Ve bunu bilin sizin yaptığınız bu şerefsizliği düşman bile yapmazdı. Bu beni derinden yaraladı. Bana FETO cu demektense kendinize, geçmişinize ve çocuklarınızın nerde eğitim aldığına bakın. Siz zan ediyorsunuz bundan kimsenin haberi yok mu? Bu kadar mı safsınız? Ya da karşınızdakileri kandırıyorsunuz?Ay zavallılar siz hala anmadınız, benim için ne mal ne de devlet, namus ve şeref önde gider. Bunlar sizde olmadığı için beni anlamakta zorluk çekiyorsunuz. Ben her zaman helal kazandım helal da para harcadım. Benim Allah’ım var ve ben her zaman Allah’ımla oldum. O beni hiç bir zaman yalnız bırakmadı. Sizin sonunuzu ise ben hiç düşünemiyorum.”

Check Also

Samir Adıgözəlli: “Ermənistan zavod tikmək istəyirsə, sərhəddən kənarda, ölkənin mərkəzlərində öz işini görsün”

Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi Ermənistanın Azərbaycanla, Naxçıvan Muxtar Respublikası ilə həmsərhəd ərazisində – Yerasx …