Cümə axşamı , 16 Sentyabr 2021
Home » Dünya » YAP-ın namizədlər siyahısındakı YENİ ADLAR

YAP-ın namizədlər siyahısındakı YENİ ADLAR

Bu gün Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) İdarə Heyətinin iclasında 2020-ci il fevralın 9-da keçiriləcək növbədənkənar parlament seçkilərində YAP-ın deputatlığa namizədləri təsdiq olunub.

Siyahıda kifayət qədər diqqət çəkən namizədlərin adları qeyd olunub. Belə ki, beşinci çağırış Milli Məclisin üzvü olan YAP-çılardan bir çoxunun adı siyahıda yoxdur.

Boyukmillet.com buraxılan Milli Məclisdə olmayan, hakim partiyanın yeni namizədlərinin siyahısını təqdim edir.

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi

Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi     

Əliyarlı Kübra Məhəmməd qızı

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

Əliyev Anar Məmməd oğlu

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

Xasiyeva Səbinə Səməd qızı

14 saylı Xəzər seçki dairəsi

Əhmədova Şəfəq Firudin qızı

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

Nağıyev Rauf Nəriman oğlu

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi

Səfərov İlham İlyas oğlu

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi                                 

Allahverdiyev Elnur Marat oğlu

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi     

Rzayev Xudaqulu Əhəd oğlu

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

Allahyarlı Nihad Vüqar oğlu

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

Hüseynov Sərraf Balaxan oğlu

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi

Rəhimov Elnur Fidail oğlu

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

Mustafayev Elnur Elşad oğlu

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

Hacıyeva Afaq Şirzad qızı

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

Cabbarova Xatirə Qılman qızı

29 saylı Səbail seçki dairəsi

Hüseynova Aytən Arif qızı

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi

Ağcayev Nizaməddin Fərhad oğlu

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

Həsənova Afət Əbil qızı

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi   

Əliyev Turan Adil oğlu

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi           

Rzayev Kənan Əfqan oğlu

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi             

Cəfərov Müşviq Cəfər oğlu

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

Hüseynova Hicran Kamran qızı

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi        

Hacıyev Emin Məcid oğlu

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi

Məmmədov Müşviq Fazil oğlu

46 saylı Şirvan seçki dairəsi              

Quliyev Azər Əli oğlu

50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi

Mikayılov Elman Elxan oğlu

52 saylı Quba seçki dairəsi    

Şeydayeva Aysel Balasultan qızı

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

Bayramlı Habil Laçın oğlu

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi  

Mərdanov Kənan Zeynal oğlu

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi         

Qəribov Nizami İsməli oğlu

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi   

Ələskərov Saleh Adil oğlu

59 saylı Salyan seçki dairəsi                         

Hacıyev Rəşad Əzizağa oğlu

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi

Axundov Etibar Əkrəm oğlu

61 saylı Neftçala seçki dairəsi          

Sadıqova Gültəkin Zakir qızı

62 saylı Saatlı seçki dairəsi   

Ələkbərli Əziz Yusif oğlu

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

Cəfərov Kamal Xaqani oğlu

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi         

Şahbazova Səyalə Əhmədağa qızı

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi               

Sadıqov Etibar Sadıq oğlu

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi

İsgəndərov Anar Camal oğlu

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi

Əliyev Sərvər Məlikməmməd oğlu

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi

Bağırov Güloğlan Baloğlan oğlu

79 saylı İmişli seçki dairəsi   

Əzimov Nazim Abdulrəhim oğlu

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi                      

Muradov Rüfət Ehtiram oğlu

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi

Rəhimov Rəşad Akif oğlu

84 saylı Füzuli seçki dairəsi

Məmmədova Svetlana Gəray qızı

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi 

Lazımov Arif Hacımurad oğlu

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi          

Muradov Zaur Fazil oğlu

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi

Hüseynov Əli Abbas oğlu

88 saylı Göyçay seçki dairəsi            

Hacıyeva Ləman Amil qızı

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

Şükürov Rəşad Əlibala oğlu

91 saylı Ucar seçki dairəsi     

Həsən Ramil Sahib oğlu

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi

Əhmədov Urfan Nizaməddin oğlu

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi

Yıldırım Fatma Vidadi qızı

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi     

Məmmədov Qnyaz Vəli oğlu

95 saylı Tərtər seçki dairəsi   

Əsədov Eldar Garay oğlu

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi     

Məmmədov Anar İlyas oğlu

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi                

Həsənov Nurlan İrfan oğlu

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi

Səfərov Nizami Abdulla oğlu

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

Məhərrəmova Elnarə Səməndər qızı

105 saylı Tovuz seçki dairəsi            

Hüseynova Məhəbbət Müsəllim qızı

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi                      

Tağıyev Niyazi Yusif oğlu

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi        

Bayramov Bəhruz  Qurban oğlu

112 saylı Qax seçki dairəsi    

Əfəndi Mahir Qalib oğlu

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi      

İskəndərov Vüqar Yapon oğlu

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi                              

İsmayılova Südabər Şöyüb qızı

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi

Həsənov Rahim Rafiq oğlu

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi

Əliyev Samir Ramiq oğlu

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi

Muradov Farid Mustafa oğlu

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi      

Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

Məmmədov Aqil Sadiq oğlu

Check Also

У Харкові відкрили пам‘ятник Великому Нізамі!

У Харкові в Сквері україно-азербайджанської дружби в рамках Року Нізамі Гянджеві, що був проголошений Президентом …