Şənbə , 18 May 2024
Drone Cameras

Афган Салманов закликав не лише пам‘ятати, а й досліджувати

Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків, Почесний громадянин села Нова Слобода (Конотопський район Сумської області, Путивльщина) Афган Салманов відвідав Нову Слободу, де взяв участь у мітингу-реквієм за загиблими біля Монументу жертвам фашизму «Дзвін скорботи», поспілкувався з односельцями, зустрівся з головою Новослобідської сільської ради Ольгою Гаркавенко.

Щороку 7 липня у селі Нова Слобода – вшанування жертв страшної трагедії, що трапилася в цей день під час Другої світової війни у 1942 році, у велике християнське свято Різдва Іоанна Предтечі, коли стояв прекрасний сонячний день. Зранку у село ввірвався фашистський каральний загін і розправився з мирними жителями за їх допомогу партизанам. Нелюди не щадили нікого – палили, вбивали, різали…

За три години фашисти знищили 586 мирних жителів: 256 жінок, 70 дітей, віком від року до десяти, а серед них і 14 немовлят, 260 підлітків і чоловіків. Наймолодшою жертвою був тримісячний хлопчик, найстаршому загиблому — 86 років. І в основному це були – горюни, народність, яка своїм корінням сягає древньої Русі, і змогла не загубитися в часі, не асимілюватися, а зберегтися.

Виступаючи перед новослобідцями, Афган Салманов подякував за те, що вони так високо оцінили його багаторічне опікування Монументом фашизму «Дзвін скорботи», — присвоївши не тільки почесне звання, а ще й прийнявши у горюни. Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків провів паралель між геноцидом, який був вчинений проти новослобідців у 1942 році і жителів Ходжали в 1991році в Азербайджані. «То чим вірмени, які вчинили таку ж криваву розправу над мирними жителями, відрізняються від фашистів, які це зробили в 1942 році в Новій слободі?», — запитував Афган Салманов. Йому відповіли люди, які зібралися на мітинг-реквієм: «Нічим». Згадав Почесний житель села Нова Слобода і про Міжнародну конференцію, яку провели в режимі онлайн у січні нинішнього року Державний історико-культурний заповідник у м. Путивль і Почесне консульство Азербайджанської Республіки у м. Харків, на якій українські й азербайджанські науковці довели, що трагедії Нової Слободи і Ходжали не лише криваві злочини під час військових конфліктів – це геноцид, що несе загрозу людству, національному розмаїттю суспільства.

Наприкінці Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків, Почесний громадянин с. Нова Слобода, кандидат політичних наук Афган Салманов закликав не просто пам’ятати, а обов’язково досліджувати ці національні трагедії, з тим, щоб ідентифікувати кожну людину, яка безневинно загинула. Тим більше, що плідний досвід такої роботи є. Кілька років тому Афган Салманов оплатив надзвичайну роботу – на плитах, що обрамляють Монумент жертвам фашизму «Дзвін скорботи» і де вибиті імена загиблих, спеціалісти нанесли прізвища тих, кого змогла розшифрувати дослідниця Новослобідської трагедії Лариса Матяш за десятиріччя своєї роботи.

Check Also

Vladanka Andreyeva: “COP29 müxtəlif sektorların iqlim dəyişikliyi ilə bağlı öhdəliklərini bilməsi üçün vacibdir”

Bakıda keçiriləcək BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) müxtəlif sektorların …