Gürcüstanda Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunan şahmat turniri keçiriləcək
Azərbaycanın Gürcüstandakı səfirliyinin təşəbbüsü və “SOCAR Georgia” şirkətinin dəstəyi ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümünə həsr olunan yeniyetmə və gənclər arasında şahmat turniri keçiriləcək.
Bu barədə  səfirlikdən məlumat verilib.
Turnirdə iştirak etmək istəyən 8-14 və 14-35 yaş arası Gürcüstan vətəndaşları 2021-ci ilin 9 may tarixinədək səfirliyin [email protected] ünvanına yazmaqla və ya +995-577-60-60-06 mobil nömrəsi ilə əlaqə saxlayaraq qeydiyyatdan keçə bilərlər.
Heydər Əliyev adına şahmat turniri 10 May tarixində saat 10:00-dan etibarən səfirlikdə (ünvan: Tbilisi şəhəri, Vaxtanq Qorqasali küçəsi 4) start götürəcək.
Turnirin nəticələrinə əsasən həmin gün iki kateqoriya üzrə ilk üç yeri tutacaq Gürcüstan vətəndaşları səfirlikdə səfir Faiq Quliyev və Gürcüstanın hökumətinin səlahiyyətli nümayəndələri tərəfindən təltif olunacaqlar.
Turnir şahmatda İsveçrə (10 dəqiqə, əlavəsiz) sistemi adlanan qaydaya əsasən, hakimlərin nəzarəti altında keçiriləcək.